2024 Makyajlı Yaris ve Yaris Cross Hybrid Türkiye’de

Toyota, B segmentinde yenilikçi tam hibrit teknolojisiyle dikkat çeken Yaris Hybrid ve Yaris Cross Hybrid modellerini yenilenen ürün gamıyla Türkiye’de satışa sundu. Yenilenen iç mekanları, daha teknolojik ve sezgisel kokpitleri ile bu iki model, yüksek verimlilik ve performansı bir araya getiren 116 HP ve 130 HP olmak üzere iki farklı hibrit motor seçeneği ile sunuluyor.

2024 Makyajlı Yaris ve Yaris Cross Hybrid Türkiye’de
Görüntüleme: 9

En yeni haberler için takip et! > Google Haberler


Yeni Yaris Hybrid ve Yaris Cross Hybrid: Genel Bakış

Yaris Hybrid ve Yaris Cross Hybrid Fiyatları

Yeni Toyota Yaris Hybrid, B hatchback modeli olarak 1 milyon 255 bin TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulurken, B-SUV modeli olan Yaris Cross Hybrid ise 1 milyon 490 bin TL’den başlayan lansmana özel fiyatlarla kullanıcıları bekliyor. Bu fiyatlar, Toyota’nın yenilikçi hibrit teknolojisini daha geniş kitlelere ulaştırma hedefini yansıtıyor. Ayrıca güncel Toyota fiyat listesi için tıklayın.

Yaris ve Yaris Cross Hybrid İncelemesi

İç Mekan ve Teknoloji

Sezgisel ve Teknolojik Kokpit

Yeni Yaris Hybrid ve Yaris Cross Hybrid, son teknoloji bilgi ve eğlence sistemleriyle tamamen yeni bir dijital kullanıcı deneyimi sunuyor. Yenilenen modellerde, versiyona göre 12.3 inç dijital göstergenin yanı sıra daha sezgisel tepkiler veren 10.5 inç multimedya ekranı yer alıyor. Bu ekranlar, sınıfında öne çıkan ölçülerde olup, her koşulda en iyi görüntüyü sağlayacak şekilde konumlandırıldı.

Gelişmiş Multimedya Sistemi

Gelişmiş multimedya sistemi, artırılmış işlemci gücü sayesinde komutlara daha hızlı yanıt vererek kolay ve sezgisel kullanım için tasarlandı. Sistemde; geliştirilmiş, daha duyarlı bir ses tanıma sistemi ve doğal konuşma dilini tanıyabilen yerleşik bir “Hey Toyota” sesli asistan da bulunuyor. Hem Apple CarPlay hem de Android Auto için kablosuz akıllı telefon entegrasyonu ile pratik bir kullanım sunuyor.

2024 Makyajlı Yaris ve Yaris Cross Hybrid Türkiye'de

Motor ve Performans

İki Farklı Hibrit Motor Seçeneği

Yeni Yaris Hybrid ve Yaris Cross Hybrid, yüksek verimliliğiyle öne çıkan 116 HP tam hibrit ve yüksek performansı düşük yakıt tüketimiyle bir araya getiren 130 HP tam hibrit versiyonlarıyla sunuluyor. Daha performanslı tam hibrit versiyonlar, yüzde 12 artışla 130 HP motor gücüne ve yüzde 30 artışla 185 Nm maksimum torka ulaştı. Bu sayede Yaris Hybrid 0-100 km/s hızlanmasını 9.2 saniyede tamamlarken, Yaris Cross Hybrid 10.7 saniyede 0-100 km/s hızlanmasını gerçekleştiriyor.

2024 Makyajlı Yaris ve Yaris Cross Hybrid Türkiye'de

Düşük Yakıt Tüketimi ve CO2 Emisyonları

Her iki model de düşük yakıt tüketimleri ve düşük CO2 emisyonlarıyla dikkat çekiyor. Yaris Hybrid’in tüketimi 3.9 lt/100 km’ye kadar düşerken, B-SUV modeli Yaris Cross Hybrid sadece 4.5 lt/100 km tüketime sahip. Yeni Yaris Hybrid, 96-116 g/km düşük CO2 emisyonuyla da öne çıkarken, Yaris Cross Hybrid 101-116 g/km CO2 emisyonu ile sınıfının en düşük değerlerini sunuyor.

Donanım Seçenekleri

Yaris Hybrid Donanım Seviyeleri

Toyota, Yaris Hybrid modelini 116 HP Hybrid Flame ve 130 HP Hybrid Passion X-Pack olmak üzere Türkiye’de iki donanım seviyesiyle satışa sundu. Her iki donanım seviyesi de yüksek standartlarıyla öne çıkıyor:

 • Hybrid Flame: 9 inç multimedya sistemi, otomatik klima, Geri Görüş Monitörü, Kablosuz Apple Car Play ve Android Auto, LED Stop Lambaları.
 • Hybrid Passion X-Pack: 15 inç alüminyum alaşım jantlar, 10.5 inç multimedya sistemi, Panoramik Cam Tavan, LED Ön Farlar, Kablosuz Şarj Ünitesi, 12.3 inç Dijital Gösterge Ekranı ve Nanoe-X teknolojili çift bölgeli otomatik klima.

2024 Makyajlı Yaris ve Yaris Cross Hybrid Türkiye'de

Yaris Cross Hybrid Donanım Seçenekleri

Kısa zamanda büyük beğeni toplayan ve sayısız ödülün sahibi olan Yaris Cross Hybrid, yenilenen versiyonuyla dört donanım seçeneği sunuyor:

 • Hybrid Dream: Akıllı giriş sistemi, 9 inç multimedya sistemi, 7 inç renkli TFT Gösterge Ekranı, Geri Görüş Monitörü, Kablosuz Apple Car Play ve Android Auto, Kablosuz Şarj Ünitesi, Ambiyans Aydınlatma.
 • Hybrid Flame: 10.5 inç multimedya sistemi, LED Ön Farlar, LED Ön Sinyal Lambası, Tavan Rayları.
 • Hybrid Flame X-Pack: 17 inç alaşım jantlar ve cam tavan.
 • Hybrid Passion X-Pack: 12.3 inç dijital gösterge paneli, 17 inç siyah alüminyum alaşımlı jantlar, çift renk gövde, Akıllı bagaj açma, 10 inç ön cama yansıtmalı renkli gösterge ekranı, Nanoe X Hava Temizleme Teknolojili çift bölgeli otomatik klima, yeni “Granit Gri” renginde çizgi detaylı kumaş/deri parçalı koltuklar, siyah iç tavan döşemesi, sürücü ve ön yolcu koltuk ısıtma, sürücü koltuğunda elektrikli bel desteği.

2024 Makyajlı Yaris ve Yaris Cross Hybrid Türkiye'de

Güvenlik Özellikleri

Toyota Safety Sense 3

Toyota, tüm modellerinde olduğu gibi Yaris Hybrid ve Yaris Cross Hybrid modellerinde de eksiksiz ve yüksek güvenlik özelliklerini standart olarak sunuyor. Her iki model de en gelişmiş Toyota Safety Sense 3 ile donatıldı. Güvenlik sistemleri arasında:

 • Akıllı Şerit Takip Sistemi (LTA)
 • Adaptif Hız Sabitleme Sistemi (Tüm hızlarda) (ACC)
 • Sollama Desteği
 • Otomatik Yanan Uzun Farlar (AHB)
 • Yaya, Bisikletli ve Motosikletli Algılama Özellikli Ön Çarpışma Önleyici Sistem (PCS)
 • Kavşakta Çarpışma Önleme Sistemi (ITA)
 • Karşı Yönden Gelen Araç Çarpışma Önleme Sistemi
 • Acil Durum Direksiyon Desteği (ESA)
 • Trafik İşareti Algılama Sistemi (RSA)
 • Düşük Hızlarda Ani Hızlanmanın Kontrol Altına Alınması Sistemi
 • Viraj Hızı Yönetimine Sahip Radar Seyir Kontrolü
 • Acil Durum Durdurma Sistemi (EDSS)
 • Proaktif Sürüş Desteği (PDA)
 • Aktif Viraj Yardımcısı (ACA)

2024 Makyajlı Yaris ve Yaris Cross Hybrid Türkiye'de

Satın Alma Kolaylığı: Bayiler ve Online Rezervasyon

Online Rezervasyon

Toyota, tüketicilerin yeni Yaris Hybrid ve yeni Yaris Cross Hybrid modeline daha hızlı ulaşmalarını sağlamak adına bu modelleri Toyota plazaların yanı sıra online rezervasyon ile de satışa sundu. Yeni Yaris Hybrid’in tüm versiyonları ve yeni Yaris Cross Hybrid’in ise Passion X-Pack versiyonu online rezervasyon kanalında sunuluyor. Toyota müşterileri, beğendikleri aracı, donanımı ve rengi seçtikten sonra kredi kartı veya dijital bankacılık kanalıyla araçlarını www.toyota.com.tr adresinden 30 bin TL kapora ile rezerve edebiliyorlar.

 • 2024 Makyajlı Yaris ve Yaris Cross Hybrid Türkiye’de Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir