Nieve Evzoom Alınır mı? İnceleme ve Karşılaştırma

Elektrikli otomobiller artık yollarımızın vazgeçilmez bir parçası haline geldi. Çevreci yaklaşımları ve gelişen teknoloji ile birleşen elektrikli araçlar, otomobil tutkunları için yeni heyecanlar vaat ediyor. Bu heyecanların yeni gözdesi ise Nieve EVZOOM, biz de bu yazımızda bu modelin özelliklerini ve alım önerilerini sizler için topluyoruz.

Nieve Evzoom Alınır mı? İnceleme ve Karşılaştırma
Görüntüleme: 65

En yeni haberler için takip et! > Google Haberler


Nieve Markasının Geçmişi ve Evzoom Modeli

Bir Çin markası olan JMEV‘nin ardından gelen Nieve, Türkiye’deki otomobil piyasasında yerini almaya başladı. İspanyolca bir kelime olan Nieve’in anlamı ‘kar tanesi’ olup, markanın logosu da bu anlamlı ismi yansıtacak şekilde dizayn edilmiştir. Nieve, lansmanını yaptığı EVZOOM modeli ile Türkiye’de büyük ilgi uyandırmakta. Türkiye distribütörlüğünü Kuba Motor’un yaptığı Nieve Evzoom, global bir markadan çok bölgesel bir kimlik kazanarak farklı bir stratejiye işaret ediyor.

Nieve Evzoom İncelemesi

EVZOOM’un Tasarımı ve Özellikleri

EVZOOM, tasarım detaylarıyla göz dolduruyor. LED farlar ve bumerang şeklindeki güzdüz ledleri, modern bir ön görünüm oluşturuyor. Araç boyutları açısından 4675 mm uzunluk, 1835 mm genişlik ve 1480 mm yükseklik ile Hyundai Ioniq 6 modeline oldukça yakın bir yapıya sahip. Bagaj kapasitesi 410 litre ile sınıfındaki rakipleriyle rekabet edebilecek seviyede.

İç tasarıma geçtiğimizde ise karışık malzeme kullanımının bir düzensizlik yarattığı görülebilir. Ancak multimedya ekranı ve diğer fonksiyonlar kullanıcı dostu bir arayüz sunuyor. Direksiyonun iki kollu tasarımı ve ekstra saklama alanları, pratik kullanım açısından olumlu puanlar kazanıyor.

Nieve Evzoom Performans ve Şarj Özellikleri

Performans açısından 118 kW (150 beygir gücünde) bir elektrik motoruna sahip EVZOOM, 225 newton metre tork üretebiliyor ve 0’dan 100 km hıza 9.6 saniyede ulaşabiliyor. 63 kWh’lik batarya kapasitesi ile 450 km’ye kadar menzil sunuyor. Şarj süreleri ev tipi AC şarj ile 10 saatte %100‘e, DC hızlı şarj ile de 34 dakikada %30’dan %80’e kadar mümkün. Bu özellikler, dönemine göre yeterli ancak piyasadaki bazı rakiplerine göre bir miktar geri kalabilir.

Fiyatı ve Rakipleriyle Karşılaştırma

1 milyon 598 bin TL fiyat etiketiyle satışa çıkan Nieve EVZOOM, TOGG T10X modelinden daha uygun bir fiyat sunuyor. Ancak rakibi Hyundai Ioniq 6 ile karşılaştırıldığında, EVZOOM benzer özelliklerle daha düşük bir fiyat etiketi vaat ediyor.

Alınır mı?

Nieve EVZOOM, estetik tasarımı, yeterli performansı ve rekabetçi fiyatıyla dikkat çekmekte fakat yeni bir marka olmanın getirdiği bazı tereddütler bulunmakta. Parça tedariki, servis ve bayi ağı gibi konular hâlâ soru işareti oluşturuyor. Dolayısıyla bir otomobil yatırımı yapmadan önce bu faktörleri de göz önünde bulundurmak önem taşıyor.

Yorumlarınıza açığız; sizce Nieve EVZOOM, ciddi bir rakip olarak görülebilir mi? Fiyatı ve sunduğu özellikler göz önüne alındığında, siz Nieve EVZOOM’la ilgili nasıl bir değerlendirme yapardınız?

Elektrikli otomobil sektöründeki bu yeni oyuncunun yolculuğunu takip etmek şüphesiz oldukça ilgi çekici olacak. Diğer yandan EVZOOM’un rakiplerinin yanında ne gibi avantaj veya dezavantajlar sunduğunu da yakından takip edeceğiz. Umarız bu yazı, Nieve EVZOOM‘un ne sunduğu hakkında size net bir fikir vermiştir.

  • Nieve Evzoom Alınır mı? İnceleme ve Karşılaştırma Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir