En Çok Satılan Arabalar – Sıfır Araba Fiyatları

Türkiye’nin otomobil pazarı, geçmiş yıllardan beri önemli bir büyüme gösteriyor. Türkiye otomobil pazarı son on yılın en yüksek satış rakamlarına ulaştı.

En Çok Satılan Arabalar – Sıfır Araba Fiyatları
Görüntüleme: 12

En yeni haberler için takip et! > Google Haberler


En Çok Satılan Arabalar

Otomobil Distribütörleri ve Mobilite Derneği’nin (ODMD) açıkladığı verilere göre, Haziran ayında Türkiye’de toplam 110,861 adet sıfır otomobil ve hafif ticari araç satıldı. Bu, geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre yüzde 40.1‘lik bir artışa denk gelirken, aynı zamanda son on yılın en yüksek Haziran ayı satış adedi olarak kayıtlara geçti.

Türkiye’de Toplam Araç Satışları

2023 yılının başından itibaren Türkiye’de toplam 555,867 adet araç satıldı. Bu sayının 110,861’i Haziran ayında gerçekleşti. Mayıs ayında toplam 111,356 adet araç satışı gerçekleşmişti, bu nedenle Haziran ayında hafif bir düşüş yaşanmış olsa da, satış adetlerinde hala rekor seviyeler görülmektedir. Türkiye otomobil pazarı, büyümesini sürdürerek istikrarlı bir şekilde yoluna devam ediyor.

TOGG Ne Kadar Satıldı?

Otomotiv Distribütörleri & Mobilite Derneği’ne (ODMD) iki gün gecikmeli olarak Haziran ayı satış rakamlarını bildiren Togg, haziranda 502 adet araç teslim etti. Mayıs ayında ise sadece 306 adet Togg teslim edilmişti.

Türkiye’de Satılan Arabalar

 

Araba Fiyatları

  • En Çok Satılan Arabalar – Sıfır Araba Fiyatları Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir